آفتاب هشتم

۱.۶ میلیون دستگاه خودرو وارد مازندران شد | آفتاب هشتم

۱۲ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش آفتاب هشتم؛ سرهنگ مهدی باقری بعدازظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران، با بیان اینکه تا ساعت ۱۲ شب گذشته بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار خودرو وارد استان مازندران شد، افزود: شرایط استان مازندران با توجه به مواهب الهی دریا و جنگل  موجب ورود بسیار مسافران در ایام نوروز به این استان شده است.


رئیس پلیس راهور استان، با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی مسافران نسبت به سال گذشته، خاطرنشان کرد: با وجود این افزایش یک اتفاق خوب رقم خورد و این امر ناشی از جلسات متعدد دستگاه‌های خدماتی، امنیتی و اداری طی دو ماه گذشته بوده است که همه بر این امر اتفاق نظر داشتند که ما هم به وظایف خود عمل کنیم و هم به مسافران خوش بگذرد و این امر بار مسئولیتی ما را دو چندان کرد.


وی با اشاره به کاهش ۱۷ درصدی تصادف فوتی  از ۲۴ اسفند ۹۶ تا پایان ۱۰ فروردین ۹۷ در استان، افزود: شاهد کاهش سه درصدی تصادف جرحی نیز بوده‌ایم.


رئیس پلیس راهور مازندران با بیان اینکه که هیچکدام از فوت‌شدگان و تصادفات جرحی از مسافران نبوده‌اند، افزود: این امر بیانگر این است که مسافران بر اساس تابلو و علائم جاده‌ای مبادرت به رانندگی و حقوق شهروندی را رعایت کرده‌اند.


باقری با اعلام شناسایی ۱۶۲ نقطه حادثه‌خیز در حوزه درون شهری استان مازندران بر اساس نظر فنی و کارشناسی، از وقوع اتفاقات خوب با توجه به انجام جلسات متعددی در شورای ترافیک شهرستان‌ها و استانداری اشاره کرد و افزود: ۶۴ مورد از نقاط حادثه‌خیز در یک سال برطرف و نزدیک به ۹۶ مورد آشکارسازی انجام که این امر موجب کاهش تصادفات در سطح استان شد.


رئیس پلیس راهور مازندران با اشاره به حدود ۷۵ درصد کاهش تصادف فوتی و ۴۲ درصد کاهش تصادف جرحی، از اول فرودین ۹۷ تا به امروز، این امر  را نتیجه تلاش راهور و دستگاه‌های خدمات‌رسان دانست و افزود: یک نفر فوتی و تصادف هم برای ما نگران‌کننده است چرا که نیروی انسانی سرمایه‌های ما هستند.


وی از ۱۵۰ گشت خودرویی و ۴۰۲ گشت موتوری پلیس راهنمایی و رانندگی و نزدیک به هزار نفر نیرو در سطح استان برای ساماندهی عبور و مرور در این ایام خبر داد و افزود: گشت شبانه بویژه در سواحل استان فعال شده است.


باقری با توجه به نزدیک شدن به ایام پایان تعطیلات بر مدیریت سفر توسط رانندگان و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی تأکید و توصیه کرد: با توجه به بارش باران در استان و لغزندگی جاده‌ها سرعت مطمئنه را رعایت کنند.


وی با بیان اینکه در سال ۹۶، تعداد ۵۸ درصد تصادفات مربوط به عابران پیاده بوده است، افزود: بیشترین تصادفات ما در این ایام عدم توجه به جلو و حق تقدم هنگام گردش به سمت چپ و راست و سرعت غیرمجاز بود که منجر به واژگونی خودروها شده  است.


رئیس پلیس راهور مازندران از جمله دلایل سفر امروز به غرب استان را خداقوت و تبریک به عوامل و تقدیر با یک شاخه گل از رانندگانی که در طی مسیر مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کرده بودند، برشمرد.