آفتاب هشتم

چگونگی تغییرفونت های پیش فرض در مرورگرها

۱ فروردین ۱۳۹۶

۲ سال قبل در: آموزش, نکته ها و ترفند ها, ویژهبدون نظر
در حالی که ممکن است تغییر فونت های مرورگر وب شما موضوع آنچنان مهمی به نظر نیاید اما بعضی اوقات وجود یک تغییر میتواند لذت بخش باشد.ما نیز به همین منظور قصد داریم به شما چگونگی تغییر فونت های پیش فرض در مرورگرهایGoogle Chrome،Mozilla FirefoxوInternet Explorer را آموزش دهیم.
توجه داشته باشید که مرورگر های GoogleوFirefox روی همه ی سیستم عامل ها قادر به کار کردن هستند اما بدیهی است که Internet explorer فقط روی Windows کارایی خواهد داشت. بنابراین این تنظیمات فقط روی Windows عمل میکنند.
در ادامه با گویا ای تی همراه باشید.

تغییر فونت مرورگر Google Chrome
برای تغییر فونت در Google Chrome باید به گزینه ی “Font and Language Settings” دسترسی پیدا کنید.برای این کار ابتدا مرورگر خود را باز کنید سپس بر روی سه خط موازی بالای سمت راست پنجره کلیک کنید و در نهایت گزینه ی “Settings” را انخاب کنید.
چگونگی تغییرفونت های پیش فرض در مرورگرها
به پایین بروید تا به قسمت “Web content” برسید سپس بر روی گزینه ی “Customize fonts” کلیک نمایید.
چگونگی تغییرفونت های پیش فرض در مرورگرها
راه دیگری نیز برای تغییر فونت در Google chrome وجود دارد که به این صورت است که شما تنها با وارد کردن chrome://settings/fonts در مرورگر خود و زدن دکمه ی Enter قادر به تغییر فونت مرورگر خواهید بود.
چگونگی تغییرفونت های پیش فرض در مرورگرها
حال هر موقع که بخواهید میتوانید فونت مرورگر را عوض کنید.گزینه ی “Done” را بزنید و در آخر مرورگر را “Restart” کنید.
تغییر فونت مرورگر Firefox
اگر شما از مرورگر Firefox به عنوان مرورگر اصلی استفاده میکنید، میتوانید با انجام چند مرحله ی ساده به راحتی فونت آن را تغییر دهید.برای این مهم ابتدا مرورگر خود را باز کرده سپس بر روی سه خط موازی در گوشه ی بالای سمت راست مرورگر کلیک کنید و گزینه ی “Options” را انتخاب کنید.
چگونگی تغییرفونت های پیش فرض در مرورگرها
در ادامه باید سربرگ ”Content” را انتخاب نمایید و در آن جا یکی از فونت های موجود در لیست را از منوی پایینی انتخاب کنید.
چگونگی تغییرفونت های پیش فرض در مرورگرها
از پنجره ی زیر میتوانید همچنین رنگ و سایز فونت مورد نظر خود را تغییر دهید و حتی اگر بر روی گزینه ی”Advanced” کلیک نمایید میتوانید تنظیمات زیر را نیز انجام دهید.
چگونگی تغییرفونت های پیش فرض در مرورگرها
توجه داشته باشید که هنگام بستن این پنجره گزینه ی”Allow pages too choose their own fonts, instead of selections above” را فعال کنید در غیر این صورت تعداد زیادی از صفحات وب باز نخواهد شد.تعداد زیادی از سایت ها از آیکون هایی استفاده میکنند که فقط با فونت های مرسوم اجرا میشوند.
تغیییر فونت مرورگرInternet Explorer
اگر شما یک کاربر IE باشید میتوانید به راحتی با چند مرحله ی ساده فونت مرورگر خود را تغییر دهید.برای این کار ابتدا مرورگر خود را باز کنید و سپس بر روی شکل چرخ دنده ای مانند در گوشه ی بالای سمت راست مرورگر کلیک نمایید و در آن جا گزینه ی”Internet Options” را انتخاب کنید.
 
چگونگی تغییرفونت های پیش فرض در مرورگرها
حال در پنجره ی باز شده بر روی گزینه ی”Fonts” کلیک کنید.
چگونگی تغییرفونت های پیش فرض در مرورگرها
در حال حاضر شما قادر به تغییر صفحه ی وب خود میباشید و میتوانید فونت نوشتاری مورد نظر خود را جایگزین نمایید.چگونگی تغییرفونت های پیش فرض در مرورگرها
 
امیدواریم که این مقاله ی آموزشی را به خوبی فرا گرفته باشید.از تجربه ی داشتن فونت های مختلف و تسلط بر تنظیمات دیگر مرورگر خود لذت ببرید.در جستجوی چیزهایی باشید که متناسب میل و اخلاقیات شما باشد و مرورگر خود را آن طوری که میخواهید تنظیم نمایید.
منبع : [how to geek ]
 

گرداوری شده توسط سایت پی سی ۲۰

ادامه مطلب