آفتاب هشتم

پیروزی‌های جبهه مقاومت نتیجه تلاش‌های انقلاب اسلامی است | آفتاب هشتم

۲۴ آذر ۱۳۹۶

به گزارش خبرنگار آفتاب هشتم؛ سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (پنجشنبه٢٣آذر) در همایش دانشگاه در تراز انقلاب اسلامی، با درود و گرامیداشت روح امام خمینی(ره) و شهدا گفت: پیروزی های اخیر جبهه مقاومت را تبریک می گوییم و از اینکه این همایش با این هدف والا صورت گرفته بسیار خرسندیم. آنچه که وجه مشترک تمام دانشگاه ها است پاسداری از انقلاب اسلامی است. تربیت یک پاسدار در تراز انقلاب اسلامی موضوع اصلی است و نباید مورد غفلت قرار گیرد و دانشگاه ها باید در تراز انقلاب اسلامی قرار گیرند.


 


وی افزود: نیازها و ضرورت های امروز و پیش روی انقلاب مهم است و دو وجه اساسی دارد. یک بعد بیرونی و خارجی و دیگری داخلی است. بعد بیرونی مقاومت اسلامی و جبهه مقاومت است که پیروزی های این جبهه هر روز در حال افزایش است و بی تردید نتیجه تلاش های بی وقفه جمعی از رزمندگان مقاومت است که باعث پیروزی هایی پی در پی شده است. ما در طول ۲۰ سال اخیر شاهد شکست تمامی برنامه های دشمنان بوده ایم. از لبنان و فلسطین گرفته تا عراق و سوریه و یمن که مقاومت ادامه دارد. همچنین از بین رفتن حکومت داعش و توطئه های اسرائیل و امریکا و سعودی ها که صورت گرفته نتیجه تلاش های بیرونی انقلاب اسلامی است که مبتنی بر اسلام و قران بوده است. اینها یک اصل اساسی از سوی امام خمینی (ره) است که به ما یاداور شده است.


 


سرلشکر جعفری تاکید کرد: پرچم دار و ادامه دهنده این اصل رهبر معظم انقلاب بوده و با تلاش مردم ایران این پیروزی ها شکل گرفته است. 


 


فرمانده کل سپاه عنوان داشت: استکبار ستیزی باعث قدرت و اقتدار کشور شده است و این جزء بعد داخلی کشور است. پیروزی انقلاب و تثبیت ان؛ اسلامی شدن دستگاه های کشور؛ اسلامی شدن جامعه و جهان پنج اصل مهم است که بارها امام راحل ان را مطرح کرده اند. مرحله سوم و چهارم بعد داخلی و متمرکز در کشور است. مقاومت جبهه اسلامی امروز مدیون ۸ سال دفاع مقدس است و ملت ها باور کردند که با دست خالی و اتکا به توان داخلی و به خدا می توان در برابر دشمنان ایستاد. لذا اگر دانشگاه ها بتوانند این موضوعات را رعایت و پیگیری کنند در راستای انقلاب اسلامی قدم برداشته اند. رسیدن به عدالت اسلامی تحقق سطح اخلاق اجتماعی در جامعه معنویت اهداف بلندمدت انقلاب اسلامی است.  همچنین اهداف سیاسی اجتماعی اقتصادی و فرهنگی نیز از مسائل مهم در جامعه است که رهبر بر آن تاکید دارد. پاسداری به موقع در هر موضوعی بسبار مهم است که باید بررسی شود.  پاسداری محافظه کارانه این است که انقلاب اسلامی موجود  حفظ شود. اما ما باید برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی یک پاسداری غیرمحافظه کارانه را انجام دهیم و آن پیشرفت انقلاب اسلامی است که این راه نجات کشور است.


 


جعفری با اشاره به اینکه باید موانع راه انقلاب اسلامی را برداریم گفت: در دانشگاه ها باید در عرصه علمی و علوم پزشکی تلاش کنیم که اگر خط شکن نباشبم در تراز انقلاب اسلامی نخواهیم بود.


 


وی با بیان اینکه ابعاد ارزشی و معنوی انقلاب اسلامی باید بر بستر پیشرفت قرار گیرد، افزود: هدف دانشگاه بقیه الله (عج) تربیت پاسداران متخصص و متعد در علم پزشکی است. اگرچه برگزاری چنین همایشی خود در تراز انقلاب اسلامی صورت گرفته و تاثیرگزار است. 


 


فرمانده کل سپاه تصریح کرد: ما می توانیم با تهدیدهای خارجی و داخلی به راحتی مقابله کنیم. ساده ترین کار ما دفاعی و امنیتی است و مشکلی در این عرصه نداریم. همانطور که در سال ۸۸ توانستیم بزرگترین و خطرناکترین تهدید را کنترل کنیم. موضوع دفاع و امنیت خارج از مرزهای ایران صورت گرفته است و کنترل شده است. لذا تهدید تنها جنگ نظامی نیست و تهدیدهای فرهنگی اجتماعی اقتصادی و سیاسی بسیار مهم تر است و باید برای ان خود را اماده سازیم. درنتیجه اینگونه تهدیدها باید توسط دانشگاه ها خنثی شود. 


 


جعفری عنوان داشت: خودسازی معنوی، جهاد اکبر، رشد ایمانی برای پاسداران مهم است. بصیرت سیاسی نیز برگرفته از تقواست. همچنین تقویت روحیه ایثار و ازخودگذشتگی برای جامعه ضرورت حرکت جهادیست. تمامی دانشجویان دانشگاه ها باید در گروه های جهادی سازماندهی شوند و در برنامه های جهادی شرکت کنند تا روحیه ایثار و از خودگذشتگی ان ها تقویت شود. مدیریت جهادی یک ضرورت جهادی است و رهبر سه شرط برای موفقیت ان گذاشته است. یک جهاد فی سبیل الله است. دوم تلاش شبانه روزی و سختکوشی است. شرط سوم جهادی که مخالف و دشمن داشته باشد.


 


وی خاطرنشان کرد: رشد فضائل اخلاقی در جامعه بسیار مهم است و پزشکان نباید برخورد بدی با مردم داشته باشند. پزشکان باید اخلاق را رعایت کنند. علاوه بر این خدمت بدون پاداش است که می تواند این موضوع را تکمیل کند.