واکنش قطر به اتهامات عربستان و بحرین در سازمان ملل | اخبار بسیج و سپاه – آفتاب هشتم

آفتاب هشتم

واکنش قطر به اتهامات عربستان و بحرین در سازمان ملل | اخبار بسیج و سپاه

۳ مهر ۱۳۹۶


به گزارش آفتاب هشتم؛ دفتر نمایندگی قطر در سازمان ملل متحد در بیانیه ای که طلال راشد آل خلیفه دبیر دوم این نمایندگی قرات کرد، گفت: قطر در مبارزه با تروریسم فراتر از عربستان و بحرین کار می کند و اتهامات ریاض و منامه علیه دوحه در چارچوب کمپین آنها برای خدشه وارد کردن به وجهه قطر صورت می گیرد اما این کمپین وارد مرحله یاس و ناامیدی شده است.


دفتر نمایندگی قطر در پاسخ به سخنان مسئولان دفاتر نمایندگی عربستان و بحرین افزود: پرونده قطر در همه زمینه ها از جمله مبارزه با تروریسم از پرونده کشورهایی که به دوحه اتهام تروریسم وارد می کنند، جلوتر است و هرگونه ادعای ارتباط کشور قطر با تروریسم باطل و بی پایه و اساس است و در راستای تبلیغات مغرضانه علیه دوحه صورت می گیرد.


این بیانیه افزود: کمپین علیه قطر با جرم حمله سایبری تروریستی آغاز شد و با باج خواهی برخی کشورها از طریق اتخاذ همین اقدامات علیه کشور قطر و سوء استفاده از تریبون های دینی برای مشروعیت بخشیدن به محاصره ظالمانه و غیرقانونی علیه دوحه ادامه یافت.


این بیانیه تاکید کرد: کشورهای تحریم کننده قطر به مرحله یاس و ناامیدی رسیده اند و همین امر باعث شده است تا به هزینه برای تبلیغات تجاری به منظور خدشه وارد کردن به وجهه قطر روی بیاورند و اتهامات مکرر آنها در سازمان ملل علیه دوحه در همین راستا مطرح شده است.


دفتر نمایندگی قطر در سازمان ملل بیانیه بحرین در مجمع عمومی سازمان ملل را نیز مملو از تناقض گویی و طرح ادعاهای واهی دانست.


این بیانیه از دفتر نمایندگی بحرین خواست تا از طریق احترام به حقوق بشر و پاسخ به درخواست های سازمان ملل و سازمان های حقوق بشری در این زمینه و پایبندی به حاکمیت قانون و شفافیت در برخورد با مشکلات داخلی، برای حل چالش های داخلی بحرین به طور جدی تلاش کند.


این بیانیه تاکید کرد: تلاش برای بحران آفرینی ساختگی با قطر به منظور فرار از اقدامات ضروری در داخل بحرین، نه تنها ثبات را برای این کشور به ارمغان نخواهد آورد بلکه بستر مناسبی برای گسترش افراط گرایی و تروریسم ایجاد خواهد کرد.