آفتاب هشتم

هرکول به گوشی اندرویدی شما می آید!

۱۳ اسفند ۱۳۹۵

۲ سال قبل در: اپلیکیشن, بازی و سرگرمی, بررسی اپلیکیشن، بازی و نرم‌افزار‌, نقد و بررسیبدون نظر
نام هرکول را همه ما شنیده ایم. به محض شنیدن این نام تصویر یک شخص قوی هیکل و زورمند در ذهن ما ایجاد میشود که از پس هر کار سختی بر می آید. اتفاقا هرکول واقعی نیز چنین مشخصاتی داشته است. هرکول در واقع یکی از قهرمانان افسانه های یونان باستان است و همتای رستم دستان در افسانه های کشور خودمان. پدر او خدای خدایان زئوس است اما از مادری میرا زاییده شده است. شهرت هرکول به خاطر انجام ۱۲ کار سختی است (۱۲ خوان هرکول مانند ۷ خوان رستم) که از عهده هیچ انسانی بر نمی آمده، کارهایی مثل کشتن هیولای هفت سری که نفسش زهرآگین بوده، کشتن شیر درنده ای که از ماه به زمین افتاده بوده و پوستی غیرقابل نفوذ داشته، رام کردن سگ سه سر نگهبان جهنم و آوردن آن به روی زمین و … حالا هرکول به کمک کمپانی Glu راه خود را به گوشی اندرویدی شما نیز باز کرده است! آماده هستید؟
 
هرکول به گوشی اندرویدی شما می آید!
 
بازی هرکول همان طور که از تصاویر منتخب آن نیز بر می آید یک بازی مبارزه ای در سبک شمشیر زنی است. این بازی در اصل از روی فیلم هرکول با هنرنمایی Dwayne “The Rock” Johnson ساخته شده است. بنابراین اگر شما فیلم هرکول را دیده باشید به محیط بازی تا حدودی آشنایی خواهید داشت. یکی از نقاط قابل توجه در مورد این بازی آن است که با وجود داشتن گرافیک و صوتی عالی بیشتر از ۱۰۰ مگابایت حجم ندارد، در نتیجه وقت زیادی را هم برای دانلود آن نباید صرف کنید. مبارزات در این بازی از چهار حرکت دفاع، حمله، جاخالی و ضد حمله تشکیل شده است، اما مهم آن است که شما چطور این حرکات را با هم ترکیب میکنید و هر کدام را در چه زمانی انجام میدهید.
 
هرکول به گوشی اندرویدی شما می آید!
 
یکی از نقاط قوت این بازی آن است که به کار بردن یک شیوه مبارزه برای تمام حریفان جواب نمیدهد، به عبارتی شما باید در رویارویی با هر حریفی، نقاط ضعف و قوت او را تشخیص داده و متناسب با آن سبک مبارزه خود را تغییر دهید. مراقب باشید که از توان خود بیش از اندازه در حمله ها استفاده نکنید، چون دفاع در برابر حملات دشمن نیز به مقداری توان نیاز دارد که اگر نداشته باشید هر چقدر هم که دکمه دفاع را لمس کنید فایده ای نخواهد داشت و فقط در این وضعیت میتوانید جاخالی دهید. همچنین نواری به نام نوار خشم در این بازی وجود دارد که وقتی پر باشد با لمس آن میتوانید چندین ضربه کاری به دشمن وارد کنید. همانند دیگر بازی های مشابه در این بازی نیز میتوانید سلاح ها و زره های بهتری را برای هرکول خریداری نمایید که هم از طریق سکه هایی که با شکست دشمنان بدست آورده اید و هم از طریق خرید درون برنامه ای قابل انجام است.
 
هرکول به گوشی اندرویدی شما می آید!
 
بازی هرکول دارای گرافیکی سه بعدی و بسیار زیباست که تمام جزئیات در آن رعایت شده است و از لحاظ افکت های صوتی (صدای برخورد شمشیرها، سپرها، صدای دشمنان و …) نیز چیزی کم ندارد. همچنین حالتی به نام “عرصه نبرد” دارد که در آن میتوانید با دیگر بازیکنان به صورت آنلاین مبارزه کنید. ۵ قهرمان دیگر در این بازی هرکول را همراهی میکنند که میتوانید در نقش هر کدام از آنها نیز ظاهر شوید.
 
هرکول به گوشی اندرویدی شما می آید!
 
در کل بازی هرکول میتواند یک بازی بسیار سرگرم کننده مخصوصا برای کسانی که عاشق بازی های شمشیر زنی هستند باشد، اما به گفته بسیاری از سایت های نقد بازی، بازی هرکول را با وجود گرافیک و صوت زیبایش نمیتوان قدمی رو به جلو در سبک خود به حساب آورد.
 
هرکول به گوشی اندرویدی شما می آید!

گرداوری شده توسط سایت پی سی ۲۰

ادامه مطلب