آفتاب هشتم

مبارزه دولت و مردم پاکستان با تروریسم غیر قابل انکار و تاریخی است | اخبار بسیج و سپاه

۲۰ شهریور ۱۳۹۶


به گزارش آفتاب هشتم؛ رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه که به منظور شرکت در نشست سازمان کنفرانس اسلامی با موضوع علم و تکنولوژی به آستانه پایتخت قزاقستان سفر کرده است با ممنون حسین رئیس‌جمهور پاکستان دیدار و گفتگو کرد.


در این دیدار اردوغان تاکید کرد که امنیت در افغانستان بدون پاکستان ممکن نیست و راه حل وضع موجود افغانستان مسیری به جز مذاکره با پاکستان ندارد.


وی افزود: ما به قربانیان فراوانی که پاکستان در مسیر مبارزه با تروریسم داده است ایمان داریم و می‌دانیم که مبارزه دولت و مردم پاکستان با تروریسم غیر قابل انکار و تاریخی بوده است.


رئیس‌جمهور ترکیه از دولت پاکستان به علت همراهی با دولت ترکیه در جریان کودتای سال گذشته تشکر کرد.


ممنون حسین، رئیس‌جمهور پاکستان نیز با اشاره به تحولات اخیر و همصدا شدن آمریکا و افغانستان علیه پاکستان گفت: ما در جنگ با تروریسم کاملا جدی هستیم و هیچ شخص و کشوری نمی‌تواند پاکستان را تبانی با ترروریست‌ها متهم کند .


دونالد ترامپ اخیرا پاکستان را متهم کرده بود که به تروریست‌هایی که در خاک افغانستان فعال هستند پناه می‌دهد و این کشور را تهدید به قطع کمک‌های مالی کرده بود.


در پی این تهدید ترامپ بسیاری از مردم، جریان‌ها و سیاست‌مداران پاکستانی واکنش‌های تندی نشان داده و اعلام کردند ما به کمک‌های کاخ سفید احتیاجی نداریم؛ آنها در پی ناکامی‌های مکرر در افغانستان به دنبال متهم کردن دیگران هستند.