آفتاب هشتم

عوامل امدادی شرکت کننده در راهپیمایی اربعین دوره ویژه بازآموزی امدادی می‌بیند | آفتاب هشتم

۳۰ مهر ۱۳۹۶


به گارش آفتاب هشتم؛ احمد سلطانی – معاون برنامه ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات اظهار کرد: با توجه به ضرورت آمادگی بیشتر عوامل امدادی اعزامی به راهپیمایی اربعین حسینی، امسال نیز همچون سال گذشته دوره بازآموزی ویژه مباحث و سرفصل‌های مبتنی بر مشکلات زائرین اربعین حسینی در سازمان برنامه ریزی و در قالب یک برنامه نیمه حضوری به طور همزمان طی دو روز، ۲۵ و ۲۶ مهر برگزار شد.


سلطانی با اشاره به برنامه ریزی ۲۴ ساعته برای آموزش‌های ارائه شده افزود: پس از مشخص شدن عواملی که امکان اعزام آنها به مرزها و نیز کشور عراق وجود داشت و نیز سایر افرادی که اعزام می‌شوند، شرایط شرکت در این دوره اعلام شد.


وی افزود: طبق دستورالعمل فراگیران با مراجعه به سایت سازمان و دانلود مطالب آموزشی نسبت به مطالعه مفاد مورد نظر در سه هفته گذشته اقدام کرده و آزمون مطالب تئوریک در ساعت ۸ صبح روز گذشته بطور همزمان در سراسر کشور برگزار شد.


معاون برنامه ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات تصریح کرد: شرکت کنندگان با حضور در کارگاه‌های آموزشی آموخته‌های خود را به مدت ۱۶ ساعت تمرین کردند و مقرر شد صرفاً افرادی که در دوره مذکور موفق به قبولی در آزمون نهایی شوند، در لیست اعزام به مراسم بزرگ اربعین حسینی قرار گیرند.