آفتاب هشتم

رایزنی مقام‌های آمریکایی و عربی درباره روند مذاکرات سازش | اخبار بسیج و سپاه

۳ شهریور ۱۳۹۶


به گزارش آفتاب هشتم؛ رسانه های خبری عربستان و قطر اواخر سه شنبه گزارش دادند که مقام های ارشد آمریکایی از جمله جارد کوشنر مشاور ارشد رئیس جمهور آمریکا با رهبران عربستان سعودی و قطر دیدار و درباره روند سازش بین اسرائیل و فلسطین رایزنی کرده اند.


جارد کوشنر داماد ترامپ، جیسون گرین بلات مذاکره کننده ارشد آمریکایی و دینا پاول معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید با محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در جده دیدار و گفتگو کرده اند. مقام های آمریکایی بعدا به دوحه سفر کردند تا با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی دیدار و گفتگو کنند.


خبرگزاری رسمی عربستان سعودی اعلام کرد: علاوه بر تلاش های مربوط به پایان دادن مخاصمه بین فلسطین و اسرائیل، مقام های دو طرف درباره بهبود اوضاع امنیتی و ثبات در خاورمیانه رایزنی کردند.


هیچ یک از خبرگزاری های منطقه اشاره‌ای به این مساله نکرده اند که مقام های آمریکایی در دیدار با مقام های سعودی و قطری درباره مناقشه دوحه و ریاض صحبتی داشته اند.


خبرگزاری سعودی افزود: بن سلمان و مقام های آمریکایی درباره راهکارهای دستیابی به یک صلح واقعی و پایدار بین اسرائیل و فلسطینی ها و ثبات در خاورمیانه رایزنی کرده اند.


خبرگزاری رسمی قطر نیز اعلام کرد: در دوحه مقام های ارشد آمریکایی و قطری درباره بهبود اوضاع انسانی در نوار غزه صحبت کرده اند.


کاخ سفید اوایل ماه جاری به این سفر اشاره کرده و گفته بود که این بخشی از سفر منطقه‌ای مقام های آمریکایی است که شامل دیدار و گفتگو با رهبران امارات متحده عربی، قطر، اردن، مصر، اسرائیل و تشکیلات خودگردان فلسطین خواهد شد.