آفتاب هشتم

امارات: قصد افزایش تنش نظامی به همراه قطر نداریم | اخبه همراهر بسیج و سپاه

۴ تیر ۱۳۹۶


«انور قرقاش»، وزیر مشاور در امور خارجه امارات روز سه‌شنبه به همراه متهم انجامن قطر به حمایت از تروریسم از درز  فهرست شرایط ۱۳ گانه عربستان سعودى و متحدانش به رسانه‌ها انتقاد انجام.


«قرقاش» در اظهاراتی که شبکه رویدادی العربیه آن را پوشش داده همچنین مدعی انجام گرفت که قطر در حال اجرای پلن‌های ایران در ناحیه هست. وی همچنین شبکه رویدادی الجزیره را رسانه‌‌ای برای ترویج پلن‌های گروه‌های افراطی در ناحیه توصیف انجام.


وزیر مشاور اماراتی که کشورش یکی از اعضای ائتلاف متجاوز عربستان به کشور فقیر یمن هست گفت در صورتی که قطر دست از حمایت از «تروریسم» بردارد، می‌توان بحران این کشور را به همراه ساز و کارهای دیپلماتیک حل و فصل انجام.


او همچنین گفت: «ما قصد افزایش تنش نظامی نداریم، اما قطر به همراهیستی خودش را برای راهی جدید آماده کند.»


رویدادگزاری آسوشیتدپرس، روز جمعه فهرستی از مطالبه همراهت عربستان سعودی و متحدان این کشور از دولت قطر را منتشر انجامه هست. در این فهرست مواردی همچون قطع روابط به همراه ایران، تعطیلی شبکه رویدادی الجزیره و برچیدن پایگاه نظامی ترکیه در خاک قطر‌ دیده می‌شود.


«قرقاش» در جمع رویدادنگاران گفت در صورتی که قطر این مطالبه همراهت را اجرا نکند، انزوا در انتظار این کشور خواهد بود. وی اضافه انجام جایگزین این مطالبه همراهت، افزایش تنش‌های نظامی نیست، بلکه جدا انجامن راه‌ها هست.