آفتاب هشتم

آفتاب هشتم اینترنتی

۲۲ خرداد ۱۳۹۷

به نام خدای سبحان – سلام علیکم

متن و ترجمه دعای روز بیست و هفتم ماه مبارک رمضان :

اللهُمَّ ارزُقنی فیهِ فَضلَ لَیلَةِ القَدرِ وَ صَیِّر اُموری فیهِ مِنَ العُسرِ اِلَی الیُسرِ وَ اقبَل مَعاذیری وَ حُطَّ  عَنِّیَ الذَّنبَ وَ الوِزرَ یا رَؤُفاً بِعِبادِهِ الصَّالِحینَ

خدایا در این ماه فضیلت شب قدر را روزی‌ام ساز و کارهایم را از سختی به آسانی برگردان و پوزش‌هایم را بپذیر و گناه و بار گران را از گُرده‌ام بریز، ای مهربان به بندگان شایسته.

شرح مختصر :

در این دعا از خدای سبحان می‌خواهیم گناه ما محو شود. برای محو شدن گناهان غیر از توبه زبانی (اَستَغفِر الله) باید آنچه از دست رفته را جبران نمود و سنت الهی هم بر همین امر استوار است.

چنانکه در آیه ۱۱۴ سوره مبارکه هود می‌خوانیم : (اِنَّ الحَسناتِ یُذهِبنَ السَّیِئات) یعنی کارهای نیک و حسنات، آثار گناهان را از بین می‌برند.

البته اگر گناهی همراه با حق الناس باشد باید آن حق جبران شود. با این حال یکی از بهترین حسناتی که می‌تواند نقش بسیار مُهمی در زدودن گناهان داشته باشد به بیان روایات، صلوات بر محمد و آل محمد علیهم‌السلام است.

امیدواریم در این باقیمانده ماه مبارک رمضان مشمول رحمت بیکران الهی باشیم و به فضل الهی جایزه ما در عید سعید فطر، بخشش و آمرزش همه گناهان باشد.

و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین / آفتاب هشتم اینترنتی : cmenbar@

موضوعات مرتبط: مناسبت ها

برچسب‌ها: دعای روز بیست و هفتم, ماه مبارک رمضان, قرآن کریم